Domivosport s.r.o
Adres: Levická 1605, 949 01 Nitra
Identyfikator: 50223267
Rejestr handlowy Sądu Rejonowego w Nitrze, sekcja z oo, numer firmy 40367/N
FORMULARZ REKLAMACYJNY ONLINE
I. Postanowienia ogólne
1.1 Firma Domivosport s.r.o. z siedzibą: Levická 1605, 949 01 Nitra, numer identyfikacyjny: 50223267 (zwana dalej „ Sprzedający „) prowadzi sklep internetowy (zwany dalej „ sklep internetowy "), w ramach której oferuje swoim Klientom towar do nabycia na podstawie umowy sprzedaży zawartej na odległość.
1.2 Sprzedaż towarów za pośrednictwem sklepu internetowego podlega Ogólnym Warunkom Sprzedawcy (zwanym dalej „Regulaminem”).
1.3 Niniejsza procedura reklamacyjna stanowi kontynuację i uzupełnienie Ogólnych Warunków Handlowych.
1.4 Procedura reklamacyjna opisuje współpracę kupującego i sprzedającego w zakresie ewentualnych wad towaru, jego zastosowania i wynikających z nich roszczeń.
1.5 Kupujący ma obowiązek zapoznać się z procedurą reklamacyjną i OWU przed złożeniem zamówienia. Zamawiając towar u sprzedawcy wyrażasz zgodę na procedurę reklamacyjną opisaną poniżej.
1.6 Na każdy zakupiony przedmiot Sprzedający wystawia dowód zakupu (fakturę lub paragon). Jeżeli nie zostanie wystawiony odrębny certyfikat gwarancyjny, odpowiedni dokument zakupu (zwany dalej „ karta gwarancyjna „).
1.7 Wykluczenie przedsiębiorców
Niniejsza procedura reklamacyjna nie dotyczy zakupu towarów przez przedsiębiorców, którzy nabywają towary w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej lub innej działalności gospodarczej zgodnie z Ogólnymi Warunkami Handlowymi. Prawa i obowiązki Sprzedającego i Kupującego – przedsiębiorcy dotyczące wad produktu są uregulowane w Kodeksie handlowym Republiki Słowackiej.
1.8 Oprócz prawa do roszczeń Sprzedawca zapewnia kupujący ma możliwość wymiany nieużywanego towaru w ciągu 14 dni od otrzymania bez podania przyczyny. Warunki uregulowane są bardziej szczegółowo w Ogólnych Warunkach Handlowych.
II. Długość gwarancji
2.1 Okres gwarancji rozpoczyna się w dniu odbioru towaru przez kupującego.
2.2 Ustawowy okres rękojmi wynosi 24 miesiące, dla produktu będącego w użyciu 12 miesięcy od dnia odbioru rzeczy przez kupującego, z wyjątkiem produktów, dla których okres gwarancji liczony jest przez okres zużycia, lub data ważności lub minimalny okres przydatności do spożycia. Okres gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w którym kupujący nie mógł korzystać z towaru ze względu na naprawę gwarancyjną towaru.
2.3 Sprzedawca może przedłużyć termin ustawowy. Długość przedłużonego okresu gwarancji jest zawsze podana w karcie gwarancyjnej. Jeżeli w karcie gwarancyjnej nie wskazano innego okresu gwarancji, obowiązuje okres 24 miesięcy.
2.4 Okres gwarancji obejmuje okres ustawowy (24 miesiące) i ewentualnie okres dłuższy. W okresie rękojmi do reklamacji stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego nr 40/1964 S.z. § 619-627 z uwzględnieniem tej procedury reklamacyjnej. (W przypadku dłuższego terminu do reklamacji stosuje się wyłącznie niniejszy regulamin.)
2.5 Towary przecenione
Wyjątkiem mogą być towary sprzedawane ze zniżką (towary uszkodzone, używane, niekompletne itp.). Jeżeli kupującym jest konsument i towar jest używany, sprzedawca nie odpowiada za wady odpowiadające stopniowi użytkowania lub zużycia towaru w chwili jego odbioru przez kupującego. Uprawnienia z tytułu odpowiedzialności za wady produktu wygasają, jeżeli nie zostaną wykonane w terminie 24 miesięcy od dnia otrzymania towaru przez kupującego. Sprzedawca może skrócić ten termin w drodze porozumienia z kupującym, nie mniej jednak niż do 12 miesięcy. Czas ten zostanie wskazany przez sprzedawcę w dokumencie sprzedaży towaru. W przypadku towaru sprzedanego po cenie niższej ze względu na wady lub niekompletność, gwarancja nie obejmuje wad, z powodu których wynegocjowano niższą cenę.
2.6 Uprawnienia kupującego z tytułu odpowiedzialności za wady produktu, do których odnosi się okres rękojmi, wygasają, jeżeli nie zostaną wykonane w okresie gwarancyjnym.
III. Warunki gwarancji
3.1 Sprzedawca jest odpowiedzialny za zapewnienie w trakcie sprzedaży towaru o określonej jakości, ilości, wymiarach i wadze. Towar musi być bez wad i odpowiadać obowiązującym normom technicznym.
3.2 Sprzedawca odpowiada za wady sprzedanego towaru w momencie odbioru przez kupującego oraz za wady powstałe po odbiorze towaru w okresie gwarancyjnym.
3.3 Wyłączenia gwarancji
Gwarancja nie obejmuje wad powstałych na skutek nieprawidłowego użytkowania towaru, działania siły wyższej, zdarzeń naturalnych itp. ani za powstałe w związku z tym szkody. Ponadto gwarancja nie obejmuje wad spowodowanych niewłaściwą obsługą, nieprofesjonalną lub niewłaściwą obsługą, użytkowaniem i instalacją sprzeczną z instrukcją obsługi. Ponadto gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek:
a) uszkodzenia mechaniczne towaru,
b) używania towaru w nieodpowiednich warunkach,
c) towar został uszkodzony wskutek nadmiernego obciążenia lub naruszenia warunków określonych w dokumentacji lub zasadach ogólnych,
d) dokonywania niekwalifikowanych interwencji lub zmiany parametrów.
3.4 Do okresu rękojmi nie wlicza się czasu od skorzystania z prawa z tytułu odpowiedzialności za wady do chwili, gdy kupujący był zobowiązany do odbioru rzeczy. W przypadku wymiany towaru okres gwarancji rozpoczyna się na nowo od momentu otrzymania nowego towaru.
3.5 Jeżeli przy zakupie towaru Sprzedawca oferuje Klientowi nieodpłatny towar dodatkowy jako prezent do sprzedanego towaru, od Klienta zależy, czy przyjmie oferowany prezent. Prezent nie jest jednak przedmiotem sprzedanym, w związku z tym Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za jego ewentualne wady. Jeżeli jednak wie o ewentualnych wadach prezentu, ma obowiązek poinformować o nich klienta przy wręczaniu prezentu. Jeżeli prezent ma wady, o których Sprzedawca nie poinformował Klienta, Klient ma prawo go zwrócić. Jeżeli Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy sprzedaży (zwrot pieniędzy), ma on obowiązek zwrócić Sprzedającemu wszystko, co otrzymał, tj. nawet towary otrzymane w prezencie.
3.6 Kupujący ma obowiązek sprawdzić stan przesyłki i towaru niezwłocznie po dostawie. Kupujący ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki niezgodnej z umową kupna z tego względu, że przesyłka jest m.in. niekompletny (chyba, że zamówienie będzie realizowane w formie dostaw wielokrotnych) lub uszkodzony. Jeżeli Kupujący przejmuje od przewoźnika uszkodzoną w ten sposób przesyłkę, konieczne jest opisanie szkody w protokole sprzedawcy sporządzonym przez przewoźnika.
3.7 Niekompletną lub uszkodzoną przesyłkę należy niezwłocznie zgłosić e-mailem na adres: eshop@skidomivo.sk, sporządzić protokół szkody u przewoźnika, który należy przesłać Sprzedającemu faksem, e-mailem lub opublikować bez zbędnej zwłoki. Dodatkowe roszczenie z tytułu niekompletności lub zewnętrznych uszkodzeń przesyłki daje Sprzedającemu możliwość udowodnienia, że nie stanowi to naruszenia umowy kupna.
3.8 Miejsce reklamacji
Miejscem składania roszczeń na Słowacji jest:
(I) Domivosport s.r.o., Levická 1605, 949 01 Nitra
(II) towar można odebrać również osobiście w sklepie Domivosport, Levická 1605, 949 01 Nitra
3.9 Kupujący może wysłać wadliwy towar na adres Domivosport s.r.o., Levická 1605, 949 01 Nitra w celu reklamacji. Przesyłka powinna być wyraźnie oznaczona „REKLAMACJA” i zawierać: reklamowany towar (wraz z kompletnym wyposażeniem), zalecamy załączenie kopii pisma reklamacyjnego, szczegółowego opisu wady oraz wystarczających danych kontaktowych kupującego (adres zwrotny, numer telefonu) . Bez powyższego ustalenie pochodzenia i wad towaru nie jest możliwe.
3.10 Kupujący udowadnia ważność gwarancji przedstawiając dowód zakupu, jeżeli towar był już w przeszłości reklamowany, należy również przedstawić dowód reklamacji. Formularz reklamacyjny musi posiadać ten sam numer seryjny, co reklamowany produkt (jeżeli produkt posiada numer seryjny).
3.11 Sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia towaru do reklamacji w przypadku, gdy reklamowany towar lub jego części są zanieczyszczone lub nie spełniają podstawowych wymagań higienicznie bezpiecznego dostarczenia towaru do procesu reklamacyjnego.
IV. Sposób załatwienia reklamacji
4.1 W przypadku wady możliwej do usunięcia, kupujący ma prawo do jej bezpłatnego, terminowego i należytego usunięcia. Sprzedawca decyduje o sposobie usunięcia wady i ma obowiązek usunąć wadę bez zbędnej zwłoki.
4.2 Zamiast usunięcia wady Kupujący może żądać wymiany towaru na nowy, a jeżeli wada dotyczy tylko części towaru, wymiany tej części, jeżeli nie spowoduje to dla Sprzedającego nieuzasadnionych kosztów ze względu na cenę towaru lub wagi wady.
4.3 Sprzedający może zawsze zamiast usunięcia wady wymienić towar wadliwy na towar wolny od wad, jeżeli nie spowoduje to poważnych trudności dla kupującego.
4.4 Jeżeli chodzi o wadę, której nie można usunąć i która uniemożliwia prawidłowe użytkowanie towaru jako towaru pozbawionego wad, kupującemu przysługuje prawo do wymiany towaru lub prawo odstąpienia od umowy kupna (zwrot pieniędzy).
4.5 Kupującemu przysługuje prawo do wymiany towaru lub prawo odstąpienia od umowy (zwrot pieniędzy), nawet jeżeli jest to wada dająca się usunąć, jeżeli jednak kupujący nie może prawidłowo używać towaru ze względu na ponowne wystąpienie wady po jej usuwanie.
4.6 W przypadku wystąpienia wady nie do naprawienia, która nie uniemożliwia prawidłowego użytkowania towaru, kupującemu przysługuje prawo do rozsądnej zniżki z ceny produktu.
4.7 Jeżeli kupującemu przysługuje prawo do wymiany towaru lub prawo odstąpienia od umowy (zwrot pieniędzy), od kupującego zależy, z którego z tych praw skorzysta. Jeżeli jednak wybierze jedno z tych praw, nie może jednostronnie zmienić tego wyboru.
4.8 W przypadku zgłoszenia przez Konsumenta reklamacji Sprzedawca lub upoważniony przez niego pracownik lub osoba przez niego wyznaczona ma obowiązek poinformować Konsumenta o przysługujących mu uprawnieniach, o których mowa powyżej.
4.9 Określenie metody
Na podstawie decyzji Konsumenta, z której Konsument korzysta z przysługujących mu uprawnień, Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, a w skomplikowanych przypadkach nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji, określić sposób rozpatrzenia reklamacji. W uzasadnionych przypadkach, w szczególności gdy wymagana jest kompleksowa ocena stanu technicznego towaru lub usługi, nie później niż w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia reklamacji.
4.10 Rozpatrzenie reklamacji
Po ustaleniu sposobu rozpatrzenia reklamacji reklamacja jest rozpatrywana niezwłocznie, w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozpatrzenia reklamacji w późniejszym terminie; jednakże rozpatrzenie reklamacji nie może trwać dłużej niż 30 dni od dnia zgłoszenia reklamacji.
Za likwidację szkody uważa się:
(I) dostawa lub wysyłka nowego lub naprawionego towaru do kupującego, lub przesłanie informacji, że towar jest gotowy do odbioru,
(II) przesłanie kupującemu środków pieniężnych odpowiadających rabatowi od ceny towaru lub zwróconej cenie zakupu, lub przesłanie kupującemu informacji, że odpowiednia ilość jest gotowa do odbioru.
Po upływie terminu do rozpatrzenia reklamacji Konsumentowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy kupna lub wymiany towaru na nowy.
4.11 Reklamacje w ciągu 12 miesięcy od zakupu
Jeżeli Konsument złożył reklamację towaru w ciągu pierwszych 12 miesięcy od zakupu, Sprzedawca może rozstrzygnąć reklamację poprzez jej odrzucenie jedynie na podstawie fachowej oceny; niezależnie od wyniku oceny biegłego, nie można obciążać konsumenta kosztami opinii biegłego ani innymi kosztami związanymi z oceną biegłego. Sprzedawca ma obowiązek udostępnić Konsumentowi kopię opinii biegłego uzasadniającej odrzucenie reklamacji, nie później niż 14 dni od dnia załatwienia reklamacji.
4.12 Reklamacja po 12 miesiącach od zakupu
Jeżeli Konsument złożył reklamację produktu po upływie 12 miesięcy od zakupu, a Sprzedawca ją odrzucił, osoba rozpatrująca reklamację ma obowiązek wskazać w dokumencie rozpatrzenia reklamacji, komu Konsument może przesłać towar do ekspertyzy. W przypadku przesłania towaru do ekspertyzy wskazanej osobie, koszty ekspertyzy, a także wszelkie inne koszty z nią związane, poniesione celowo, ponosi Sprzedający, niezależnie od wyniku ekspertyzy. Jeżeli Konsument w drodze ekspertyzy wykaże odpowiedzialność Sprzedawcy za wadę, może zgłosić reklamację ponownie; w okresie ekspertyzy okres gwarancji nie biegnie. Sprzedawca ma obowiązek zwrócić Konsumentowi w terminie 14 dni od dnia ponownego zgłoszenia reklamacji wszelkie koszty poniesione w związku z oceną biegłego, a także wszelkie koszty z tym związane celowo poniesione. Ponowne roszczenie nie może zostać odrzucone.
4.13 Koszty ekspertyzy
Jeżeli Konsument odeśle towar do ekspertyzy wyznaczonej osobie, koszty ekspertyzy, a także wszelkie inne koszty z nią związane, poniesione celowo, ponosi zawsze Sprzedawca, tj. przez cały okres obowiązywania gwarancji, niezależnie od wynik ekspertyzy.
Jednakże w przypadku przesłania towaru do ekspertyzy osobie innej niż osoba wyznaczona, tj. ekspertowi lub osobie upoważnionej, notyfikowanej lub akredytowanej, koszty ekspertyzy oraz wszelkie inne koszty z nią związane, poniesione w tym celu, Sprzedawca ma obowiązek zwrócić Konsumentowi pieniądze tylko wtedy, gdy ekspertyza wykaże odpowiedzialność Sprzedawcy za reklamowaną wadę, w terminie 14 dni od dnia ponownego zgłoszenia reklamacji.
4.14 Sprzedawca ma obowiązek wydać Klientowi potwierdzenie podczas zgłaszania reklamacji. Niniejsze potwierdzenie stanowi kopię protokołu reklamacyjnego. Oprócz danych kontaktowych sprzedawcy i konsumenta, potwierdzenie to powinno zawierać opis wady oraz informację, czy konsument żąda naprawy, wymiany, odstąpienia od umowy lub obniżki ceny zakupu, w zależności od charakteru wady , a także datę zgłoszenia roszczenia.
4.15 W przypadku zgłoszenia reklamacji przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, np. telefonicznie, Sprzedawca ma obowiązek jak najszybciej dostarczyć Konsumentowi potwierdzenie zgłoszenia reklamacji, najpóźniej jednak wraz z dokumentem rozpatrzenia reklamacji. Potwierdzenie złożenia reklamacji nie jest wymagane, jeżeli Konsument ma możliwość udowodnienia zgłoszenia reklamacji w inny sposób, np. pocztą elektroniczną.
4.16 Sprzedawca ma obowiązek wystawić pisemny dokument dotyczący rozpatrzenia reklamacji nie później niż w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia reklamacji. Dokumentem pisemnym jest kopia protokołu reklamacyjnego z wypełnionym polem rozpatrzenia reklamacji, pismo zawierające pisemne powiadomienie o rozpatrzeniu reklamacji albo wiadomość SMS lub e-mail zawierająca informację o rozpatrzeniu reklamacji wraz z pisemnym potwierdzeniem jej rozpatrzenia. przesyłka.
4.17 Po rozpatrzeniu uzasadnionej reklamacji okres gwarancji ulega przedłużeniu o czas trwania reklamacji. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji okres gwarancji nie ulega przedłużeniu. Jeżeli reklamacja została rozstrzygnięta w drodze wymiany, każda dalsza reklamacja traktowana jest jako pierwsza reklamacja towaru.
V. Współpraca kupującego
5.1 Kupujący ma obowiązek udostępnić Sprzedającemu, lub autoryzowanemu serwisowi niezwłocznie podjąć współpracę mającą na celu sprawdzenie istnienia reklamowanej wady i jej usunięcie (w tym odpowiednie niezbędne sprawdzenie lub demontaż towaru).
5.2 Kupujący ma także obowiązek dostarczyć towar czysty, w odpowiednim opakowaniu, zgodnie z przepisami higienicznymi lub ogólnymi zasadami higieny, wraz ze wszystkimi jego elementami i akcesoriami, umożliwiającymi sprawdzenie i usunięcie wady.
5.3 Kupujący ma obowiązek odebrać towar objęty naprawą gwarancyjną nie później niż w ciągu jednego (1) miesiąca od powiadomienia o jej wykonaniu.
VI. Alternatywne rozstrzyganie sporów
6.1 Kupujący ma prawo zwrócić się do Sprzedającego z żądaniem zadośćuczynienia, jeżeli nie jest usatysfakcjonowany sposobem, w jaki Sprzedający rozpatrzył jego reklamację lub uważa, że Sprzedający naruszył jego prawa. Kupujący ma prawo złożyć propozycję wszczęcia alternatywnego rozstrzygnięcia sporu, jeżeli Sprzedawca odpowiedział negatywnie na żądanie sprostowania lub nie ustosunkował się do niego w terminie 30 dni od dnia jego wysłania.
6.2 Organem odpowiedzialnym za alternatywne rozstrzyganie sporów jest:
Słowacka Inspekcja Handlowa
Inspektorat Centralny
Departament Stosunków Międzynarodowych i Alternatywnych Rozwiązań Sporów Konsumenckich
Prievozská 32, s. 29
827 99 Bratysława 27
http://www.soi.sk/sk/Alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov.soi
Adres do składania wniosków w formie elektronicznej: ars@soi.sk, adr@soi.sk
Konsument może także skorzystać ze strony internetowej https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main w celu złożenia wniosku w sprawie wszczęcia pozasądowego rozwiązywania sporów oraz uzyskania informacji nt. pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich (w tym sporów transgranicznych).
VII. Postanowienia końcowe
7.1 Niniejsza procedura reklamacyjna obowiązuje od dnia 01.05.2022.
7.2 Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany trybu reklamacyjnego bez uprzedniego powiadomienia poprzez zamieszczenie jego nowego brzmienia na stronie internetowej sklepu.
7.3 Wysyłając zamówienie na towar ze sklepu internetowego Sprzedającego, Kupujący potwierdza, że zgadza się z niniejszą obowiązującą procedurą reklamacyjną.